Chybová zpráva

  • Deprecated function: implode(): Passing glue string after array is deprecated. Swap the parameters ve funkci drupal_get_feeds() (řádek: 394 v souboru /usr/share/drupal7/includes/common.inc).
  • Deprecated function: The each() function is deprecated. This message will be suppressed on further calls ve funkci menu_set_active_trail() (řádek: 2404 v souboru /usr/share/drupal7/includes/menu.inc).

Pobytová veřejná prostranství na území MČ Praha 11 vhodná k regeneraci: 28 – Kosmická, Horčičkova a 39 – Horčičkova, Mendelova

https://www.praha11.cz/cs/uzemni-rozvoj-a-regenerace/cinnost-odboru-uzem...

28 – Kosmická, Horčičkova a 39 – Horčičkova, Mendelova

OÚR zpracoval v únoru 2018 souboruzadávací podklady pro zpracování studie regenerace veřejného prostranství. Cílem záměru je důstojná funkční i vzhledově příjemná regenerace dvou místně významných veřejných prostranství, která budou vzájemně propojena, ale každé bude mít vlastní charakter a způsob využití. Prostranství se nachází mezi ulicemi Kosmická a Mendelova. Dojde k rozumné úpravě zeleně, vnitrobloky budou využity pro krátkodobou relaxaci a budou vytvořena klidová místa pro aktivní odpočinek.

Záměrem je v severní části zachovat a opravit objekt pergoly, která tvoří klidové jádro celého vnitrobloku. Dále zachovat dětské hřiště a pročistit okolní zeleň, aby zde nevznikala místa pro ilegální skládky a pobyt osob bez domova. Definovat prostupnost území s ohledem na stávající užívané tahy a revitalizovat východní vstupní prostor do vnitrobloku od ulice Mendelova a zajistit bezbariérovost území. Nahradit původní zpevněné živičné plochy vhodnou alternativou (např. dlažba, nové živičné povrchy atd.). Opravit stávající schodiště a bezpečnostní prvky (zábradlí atd.). Záporovou rozpadající se zeď opravit, případně nahradit vhodnějším řešením. Navrhnout odvodnění zpevněných ploch, optimalizaci veřejného osvětlení a vhodně doplnit a opravit stávající mobiliář. Vhodně upravit, doplnit nebo redukovat stávající zeleň. V jižní části je záměrem revitalizovat, případně nahradit jinou plochou, velký a malý amfiteátr včetně jejich zpevněných ploch. Dále odstranit degradované dětské hřiště, které již není bezpečné a provozuschopné. Navrhnout odvodnění zpevněných ploch, optimalizaci veřejného osvětlení a vhodně doplnit a opravit stávající mobiliář. Vhodně upravit, doplnit nebo redukovat stávající zeleň.

Dne 05.02.2018 schválilo vedení MČ Praha 11 zadávací podklady pro zpracování studie. V říjnu 2018 zpracovala spol. Ars Fabrica, s.r.o. ikona souborustudii regenerace veřejného prostranství. Dne 25.06.2019 od 18:00 hod se v ZŠ Mendelova 550/2, Praha 4 bude konat veřejné projednání studie.